Škoda Kodiaq: Druhá generácia s ešte širšou ponukou pohonných jednotiek vrátane plug-in hybridnej verzie

Škoda Kodiaq

› Kodiaq druhej generácie ponúka väčší vnútorný priestor
› Výkonové spektrum agregátov siaha od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k), nová verzia s plug-in hybridným pohonom a dojazdom na elektrinu viac ako 100 km
› Nový koncept interiéru s 12,9" dotykovým displejom a stredovou konzolou s jednoduchým dizajnom
› Intuitívna kombinácia manuálnych a digitálnych ovládacích prvkov a nové Simply Clever riešenia
› Druhá generácia Matrix-LED svetlometov a ešte pokročilejšie asistenčné systémy

6

S druhou generáciou modelu Kodiaq Škoda Auto ďalej vylepšuje svoje celosvetovo úspešné veľké SUV. Kodiaq teraz prichádza s výraznejším vzhľadom a ešte väčším priestorom, najmä pre cestujúcich v treťom rade sedadiel. Druhá generácia modelu Kodiaq sa tiež vyznačuje novým konceptom interiéru s dotykovým displejom vo veľkosti až 12,9", ovládaním prevodovky novo umiestneným na stĺpiku riadenia pod volantom, manuálnymi a digitálnymi ovládacími prvkami a stredovou konzolou, ktorá má jednoduchý čistý vzhľad. Ponuka motorov zahŕňa dva benzínové a dva naftové motory, pričom pokrýva výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Prvýkrát sa Kodiaq predstaví aj vo verzii s plug-in hybridným pohonom, ktorý ponúkne dojazd na elektrinu viac ako 100 km. Bezpečnostná výbava je opäť na špičkovej úrovni, môže sa pochváliť napríklad druhou generáciou Matrix-LED predných svetlometov a ešte pokročilejšími asistenčnými systémami. Na palube sú tiež nové Simply Clever prvky, ako je odkladacia priehradka v zadnej časti stredového tunela s držiakom nápojov a chladený duálny Phone Box, ktorý umožňuje nabíjanie dvoch mobilných telefónov naraz.

„Kodiaq, ktorý odštartoval SUV ofenzívu značky Škoda, je veľmi úspešný už od uvedenia na trh v roku 2016. Vďaka výraznému a kryštalickému dizajnovému jazyku, priestrannému interiéru a vynikajúcemu pomeru ceny a úžitkovej hodnoty prilákal mnoho nových zákazníkov a získal renomované medzinárodné ocenenia. Druhá generácia, vrátane verzie s plug-in hybridným pohonom, má všetky predpoklady na to, aby otvorila ďalšiu skvelú kapitolu úspešného príbehu tohto modelu..“

Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto

„Vylepšovanie tak obľúbeného vozidla, ako je Kodiaq, je vždy výzvou. Napriek tomu sme vzhľad vylepšili, pritom sme ale zachovali charakteristické prvky dizajnového jazyka vozidiel SUV značky Škoda. Nový Kodiaq ponúka ešte viac vnútorného priestoru a posúva bezpečnosť, technológie a všestrannosť na vyššiu úroveň. Ponuku pohonných jednotiek dopĺňa nová verzia s plug-in hybridným pohonom s dojazdom na elektrinu viac ako 100 km.“

Johannes Neft, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť Technického vývoja

1


Vyšší výkon, nové technológie a väčšia udržateľnosť
Druhá generácia modelu Kodiaq sa vyznačuje ešte prepracovanejším dizajnom, použitím udržateľných materiálov a inovatívnymi technológiami, ako je druhá generácia Matrix-LED predných svetlometov. Dva benzínové a dva naftové motory pokrývajú výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Motory 2,0 TDI s výkonom 142 kW (193 k) a 2,0 TSI s výkonom 150 kW (204 k) sú štandardne dodávané s pohonom všetkých kolies. Kodiaq iV, prvá plug-in hybridná verzia v tomto modelovom rade, ponúka taktiež maximálny kombinovaný výkon 150 kW (204 k) a dojazd na elektrinu viac ako 100 km. Technickou novinkou je základný benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), ktorý do modelu Kodiaq prvýkrát prináša mild-hybridnú technológiu. Oba hybridné motory pochádzajú z novej generácie motorov EA 211 evo2, pracujú v úspornom Millerovom cykle a používajú turbodúchadlo s premenlivou geometriou lopatiek. Motor 1,5 TSI s mild-hybridnou technológiou je navyše vybavený najnovšou generáciou systému automatického odpájania valcov ACT+.

2


Kodiaq - model, ktorý odštartoval SUV ofenzívu značky
Škoda Kodiaq bol prvým modelom úspešnej SUV ofenzívy značky Škoda a do kategórie vozidiel SUV v roku 2016 priniesol kryštalický dizajnový jazyk. Zároveň zaviedol typické názvoslovie, ktorým sa odvtedy riadia všetky SUV značky Škoda so spaľovacími motormi. Ich názov začína písmenom K a končí písmenom Q. Vynikajúca ponuka priestoru až pre sedem cestujúcich a vyspelé technológie urobili z vozidla Kodiaq jeden z najúspešnejších modelov globálneho portfólia značky Škoda. Do dnešného dňa sa predalo takmer 792 000 vozidiel celkom v 60 krajinách. V roku 2018 sa Kodiaq RS stal prvým SUV z ponuky športových vozidiel RS mladoboleslavskej značky. Najdôležitejšími trhmi modelu Kodiaq sú Čína so 160 000 predanými kusmi do konca roku 2022 a Nemecko so 114 200 kusmi. Nasledovala Veľká Británia so 47 200 predanými vozidlami a Česká republika so 42 400 kusmi. Model tak výrazne prispel k úspešnému rozvoju značky Škoda na medzinárodných trhoch a získal vynikajúce ohlasy zákazníkov aj odborníkov a motoristickej tlače. K dnešnému dňu pozbieral viac ako 40 medzinárodných ocenení. V novembri 2016 ho britský automobilový časopis TopGear označil za "Najlepšie auto pre veľké rodiny na svete". Nasledovalo ocenenie "Auto roka" v Českej republike, Poľsku a Bulharsku a niekoľko ocenení "SUV roka" v rôznych kategóriách od britských, čínskych, francúzskych a indických médií. Na najväčšom európskom trhu, v Nemecku, získal Kodiaq celkom štyrikrát titul "Auto roka s pohonom všetkých kolies" časopisu Auto Bild Allrad. Nemecký odborný časopis Auto Test mu v roku 2017 udelil aj titul "Najlepšie testované importované vozidlo". Okrem toho získal v roku 2017 renomovanú cenu Red Dot Award za vynikajúci produktový dizajn.

3


Nové Simply Clever prvky – taký je Kodiaq                                                                                                                                                                                              Už prvá generácia modelu Kodiaq ponúkala mnoho Simply Clever prvkov značky Škoda. V roku 2016 napríklad predstavila ochranu hrany dverí a elektronicky ovládanú detskú poistku zadných dverí. Druhá generácia sa teraz môže pochváliť radom nových prvkov. Jedným z nich je nový chladený duálny Phone Box, ktorý umožňuje nabíjať dva mobilné telefóny naraz, a to so zvýšeným nabíjacím výkonom 15 W. Prvýkrát sa v modeli Kodiaq objavuje odkladacia priehradka v zadnej časti stredového tunela s držiakom nápojov a taktiež čistič displeja pre dotykové obrazovky. Dáždnik a škrabka na ľad sú vyrobené z udržateľných materiálov.

5

 

X

Objednanie do servisu

Kontaktujte nás telefonicky:
Prosím, vyplňte nasledujúce polia a náš servisný zástupca vás kontaktuje do 3 pracovných dní.

Odoslaním formulára beriem na vedomie, že moje osobné údaje v ňom uvedené budú použité iba za účelom organizačného zabezpečenia mojej požiadavky a po jej naplnení budú vymazané z informačného systému spoločnosti KARIREAL SLOVAKIA, a.s.
Viac informácií o servise